Ako sa správne učiť

21. 11. 2010

Základom je pokoj a ticho! Otvor si okno, ak máš pod ním hluk, iba vyvetraj. Ak ti hudba pomáha, môžeš si ju pustiť, ale iba ticho, aby ťa príliš nerozptyľovala! Uvar si zelený čaj, ktorý podporuje mozgové bunky. Uprac si pracovnú plochu, určite sa neuč na zemi alebo nepohodlne skrútená na stoličke (ja mám čo vravieť =)). Dôležitý je aj čas učenia. Ževraj sa dobre učí ráno o siedmej alebo večer o piatej, lenže asi ťažko sa budem učiť tesne pred tým, ako pôjdem do školy (noooo.... :) ). Pre každého je to však iný čas. Nové učivo si prečítaj hneď, ako prídeš zo školy! Neuč sa niečo tri hodiny v kuse, striedaj učenie s oddychom! Najprv sa polhodinu uč, potom vybehni na vzduch, niečo si nakresli alebo si zatancuj a znova sa polhodinu uč. Dôležitá je aj metóda učenia. Urob si stručné poznámky z učiva a zvýrazňovačom zvýrazni dôležité veci. Naozaj to pomáha! Rozhodne sa nebifľuj! Učivo jednoducho musíš pochopiť, nie sa naučiť naspamäť. Vysvetľuj, napríklad súrodncovi, psovi alebo plagátu - ale hovor NAHLAS! A tvoj pes bude o niečo múdrejší :)

Toto by ti trochu malo pomôcť :)